Nikon 1 J5 + 10-30 mm VR

Cena produktu Nikon 1 J5 + 10-30 mm VR není známa.

 

Popis produktu Nikon 1 J5 + 10-30 mm VR: Ambiciózní kompakt pro profesionály Nebaví vás průměrné fotoaparáty s omezenou nabídkou funkcí a nechcete přitom opustit klasickou kompaktní konstrukci? Výborně. Díky této redukci se vám výra... > více informací


Nikon 1 J5 + 10-30 mm VR - popis

nahoru

Ambiciózní kompakt pro profesionály


Nebaví vás průměrné fotoaparáty s omezenou nabídkou funkcí a nechcete přitom opustit klasickou kompaktní konstrukci? Výborně. Díky této redukci se vám výrazně snížil výběr a nejste vystaveni zahlcující nabídce přístrojů, se kterými se dnes můžete setkat. Do popředí vašeho zorného pole se místo toho dostává digitální fotoaparát Nikon 1 J5, jenž vyčnívá svým inovovaným stylovým tělem. Ocení jej uživatelé, jimž vyhovují kompaktní rozměry, ale nespokojí se s omezenou kontrolou ovládání, nabídkou příslušenství nebo kvalitou fotografií.
Radost s ním pracovat


Fotoaparát si ihned zamilujete. Jeho stylový vzhled jde ruku v ruce s robustní konstrukcí z kovové slitiny, která perfektně padne do ruky. A to nejen díky přednímu a zadnímu gripu, zaručující komfortní držení. Čeká na vás logicky dokonalé rozmístění ovládacích prvků, tudíž můžete fotografovat, aniž byste spouštěli oko z fotografovaného objektu. Během práce lze prostřednictvím příkazového voliče měnit nastavení dle libosti, a co je obzvláště vychytané, často používaná nastavení můžete přiřadit speciálnímu tlačítku Fn (funkce).


S displejem nad úroveň očekávání


S kompaktním fotoaparátem Nikon 1 J5 se lehce může stát, že v lecčems předčí digitální jednooké zrcadlovky. Týká se to například snímací frekvence 20 snímků za vteřinu s kontinuálním zaostřováním, podporující tvorbu akčních snímků. Abyste dokázali zachytit i nejdrobnější – a často nejkouzelnější – okamžiky života, k dispozici máte praktický režim Sporty, který dočasně zmrazí veškeré akce a umožní ihned reagovat.

Při práci vás nejčastěji bude doprovázet unikátní LCD monitor s úhlopříčkou 7,5 cm a vynikajícím rozlišením 1 037 000 bodů. Nepřekvapí vás pouze vynikajícími parametry, ale také intuitivním dotykovým ovládáním. Chcete zaostřit, exponovat nebo upravit klíčová nastavení? Vše bleskově zvládnete pouhým dotykem prstu. Úhel pohledu si navíc můžete libovolně nastavovat jeho vyklopením nahoru nebo dolů a podpořit tak svou kreativitu.


Obrazový snímač pro dokonalý obraz


Ať už panují o digitálních kompaktních fotoaparátech jakékoliv mýty, Nikon 1 J5 je obdařen unikátním objektivem 1 Nikkor s obrazovým snímačem CMOS o rozměrech 13,2 x 8,8 mm se schopností rozlišit až 21 miliónů pixelů. Svou velikostí až čtyřnásobně přesahující většinu kompaktních fotoaparátů a technologií přímého osvětlení fotodiod ve formátu CX dokáže perfektně reprodukovat barvy i jemné detaily. Mimořádně kvalitní výsledek neovlivníte ani pořizováním snímků za šera. Rozsah citlivosti ISO 160 až 12 800 spolu s pokročilou redukcí šumu zajistí, že snímky zůstanou čisté i při nastavení vyšší citlivosti.


Nová generace zpracování obrazu


Již jste slyšeli o EXPEED 5A? Jde o novou generaci systému zpracování obrazu, který umožňuje bleskurychlé automatické zaostřování fotoaparátu, inteligentní redukci šumu a brilantní obrazové vlastnosti. Stručně řečeno, právě on stojí za výsledky výjimečné kvality, bez ohledu na to, jestli se rozhodnete fotit, nebo vytvářet videosnímky. Nikon 1 J5 zvládne při použití pevného zaostřování před expozicí prvního snímku série až 60 snímků za vteřinu, při kontinuálním 20 snímků za vteřinu.

Pro ty, co si rádi hrají


Zajímaví vás zejména kreativní režimy? K podpoře vaší tvořivosti slouží množství populárních efektů pro statické snímky i videosekvence. S pomocí funkce Retro se můžete vracet v čase, pro umělecká díla využívat kontrastní monochromatický efekt, k manipulaci s účinkem výsledného snímku vyzkoušet efekt Pop nebo Panoráma. Vytvářet můžete dokonce tzv. pohyblivé momentky, a to stisknutím jediného tlačítka. Výsledkem jsou „živoucí snímky“, začínající zpomaleným videoklipem a končící zaostřeným statickým snímkem.
Brilantní snímky, brilantní videa


Nevěříte, že by fotoaparát mohl uspokojivě zastat funkci videokamery? Nikon 1 J5 se svým vynikajícím objektivem to zvládne bravurně. Těšit se můžete na neopakovatelné zážitky zaznamenané ve kvalitě Full HD (1920 x 1080 bodů) formátu MOV, ve kterém uveřejňuje animace například i slavná NASA. A nevadí ani, pokud budete fotit nebo vytvářet videa za pohybu nebo v jinak „nestabilních“ podmínkách. Optický stabilizátor dokáže vyrovnávat nesrovnalosti spojené například s třesoucí se rukou.


Sdílejte snímky a videa jak je libo


Nechybí integrovaná Wi-Fi a NFC (Near Field Communication) technologie. Co to pro práci fotografa znamená? Především, že jsou maximálním způsobem usnadněny možnosti sdílení obsahu se svými blízkými, přáteli a kolegy. Stačí se zkrátka fotoaparátem fyzicky dotknout libovolného chytrého zařízení s identickou technologií a snímek aktuálně zobrazený na LCD displeji se ihned přenese na sdílenou jednotku. Podobnou funkci umožňuje i stisknutí tlačítka Wi-Fi na těle fotoaparátu. Wi-Fi technologie však nabízí řadu dalších využití.

Bonusy v podobě úložného prostoru


Spolu s vysokým standardem, který s fotoaparátem Nikon 1 J5 získáváte, je zdarma dostupný software pro práci se snímky Nikon VieWNX-i a software pro videosekvence VieNX-Movie Editor. Cílem je usnadnit práci s vytvořenými (video) snímky, pohodlně je importovat na určená zařízení, třídit je, upravovat, sdílet a podobně. Jako součást bonusu získáváte rovněž 20 GB úložného prostoru zdarma na serveru Nikon Image Space. Obsahem balení je kromě fotoaparátu krytka těla, lilhium-iontová baterie, nabíječka, popruh, kabel USB a zmíněný software.
Snímací čip
Rozlišení (foto) 21
Druh snímače CMOS
Max. počet bodů X 5568 pix
Max. počet bodů Y 3712 pix
Min. citlivost (ISO) 200
Max. citlivost (ISO) 12800
Objektiv
Počet objektivů v setu 1
Min. ohnisková vzdálenost 10 mm
Max. ohnisková vzdálenost 30 mm
Stabilizátor obrazu optický
Režimy a funkce
Sekvenční snímání 60 sn./s
Samospoušť (min. prodleva) 2 s
Zaostřování a měření scény
Pomocné světlo AF Ano
Vyvážení bílé automatické, s výběrem světelného zdroje, manuální
Kompenzace expozice +/-EV délka kroku −3 až +3 EV v krocích po 1/3 EV
Nejkratší čas expozice 1/16000 s
Nejdelší čas expozice 30 s
Displej a hledáček
Typ hledáčku bez hledáčku
Velikost LCD 7.5 cm
Rozlišení LCD 1037000 pix
Polohovatelný displej ano
Dotykový displej ano
Rozhraní
Wi-Fi Ano
Záznam videa
Max.rozliš.videa Full HD (1920x1080) pix
Max. frekvence snímkování 60 sn./s
Formát záznamu videa MOV
Barva
Barva černá
Další parametry
Typ baterií Li-Ion akumulátor
Rozměry
Hmotnost výrobku 0.2 kg
Šířka balení 17.6 cm
Výška balení 11.3 cm
Hloubka balení 14.4 cm
Hmotnost balení 0.7 kg
Odpoutejte se od všednosti s novým, extrémně snadno přenosným systémovým fotoaparátem Nikon 1 J5. Pořizujte působivé snímky s 20,8 milionu pixelů a extrémně ostré videosekvence 4K. Sériovému snímání s vyšší frekvencí než u digitálních jednookých zrcadlovek neunikne žádná akce.

Nikon 1 J5 se svým velkým obrazovým snímačem CMOS a výměnnými objektivy 1 NIKKOR posune vaši fotografii rychle vpřed.

Užívejte si svobodu jistého fotografování za nízké hladiny osvětlení. Kontinuální zaostřování a sériové snímání s frekvencí 20 sn./s v režimu Sporty vám umožní snadno zmrazit každou akci. Rovněž můžete zaznamenávat cestovní deníky v rozlišení 4K nebo využít vysokou rychlost fotoaparátu k zachycení dramatické zpomalené stopáže. Výklopný dotykový monitor a manuální ovládací prvky vám nabídnou vyšší míru tvůrčích možností a pořízené brilantní snímky můžete snadno sdílet prostřednictvím chytrého zařízení.

NOVÁ ÚROVEŇ KVALITY OBRAZU
Získejte náskok před chytrými telefony pomocí působivých snímků s 20,8 milionu pixelů. Nikon 1 J5 se svým velkým obrazovým snímačem CMOS a objektivy 1 NIKKOR maximálně využije vaše tvůrčí myšlenky.

RYCHLEJŠÍ SÉRIOVÉ SNÍMÁNÍ NEŽ U DIGITÁLNÍCH JEDNOOKÝCH ZRCADLOVEK
Při použití snímací frekvence 20 sn./s v kombinaci s kontinuálním zaostřováním zaručí Nikon 1 J5 akční snímky, jaké nemusíte pořídit ani s digitální jednookou zrcadlovkou. S režimem Sporty zmrazíte veškeré akce a nezmeškáte žádný důležitý okamžik.

PLNÁ KONTROLA
Užívejte si ovládání ve stylu digitálních jednookých zrcadlovek s voličem provozních režimů P, S, A, M, příkazovým voličem a tlačítkem Fn fotoaparátu. Získejte tvůrčí náskok a zachyťte živě každou inspiraci přesně tak, jak budete chtít.

PŮSOBIVÉ VIDEOSEKVENCE 4K
Zaznamenejte monumentální videosekvence ve vysokém rozlišení ve formátu 4K.2 Zpomalte čas a zvyšte dramatičnost pomocí plynulých časosběrných videosekvencí a zpomalených HD videosekvencí. Pořizujte skvělé statické snímky během filmování.

SDÍLENÍ PŮSOBIVÝCH VÝSLEDKŮ
Každý pořízený snímek můžete snadno sdílet. Připojení Wi-Fi a technologie NFC fotoaparátu Nikon 1 J5 ještě více urychlují přenos vysoce kvalitních snímků pomocí chytrého zařízení.

ŠPIČKOVÉ VÝSLEDKY
Fotoaparát nabízí novou úroveň kvality obrazu od výjimečných snímků za nízké hladiny osvětlení až po tvůrčím způsobem rozmazaná pozadí. S obrazovým snímačem formátu CX, který je čtyřikrát větší než obrazové snímače ve většině kompaktních fotoaparátů, exceluje Nikon 1 J5 v každé situaci.

STYLOVÉ PROVEDENÍ
Nikon 1 J5 se svým příjemným vzhledem je zcela stylovým fotoaparátem. Perfektně rozmístěné ovládací prvky zaručují, že můžete fotografovat, aniž byste spustili oko z fotografovaného objektu. Přední a zadní grip zaručuje komfortní držení fotoaparátu.

VÝKLOPNÝ MONITOR S DOTYKOVÝM OVLÁDÁNÍM
Fotoaparát umožňuje pořizovat fascinující statické snímky a videosekvence. Klepnutím na citlivý dotykový monitor zaostříte, exponujete a upravíte klíčová nastavení. Monitor lze vyklopit nahoru nebo dolů pro fotografování z neobvyklých úhlů nebo pořízení tvůrčích autoportrétů.

OBJEKTIVY 1 NIKKOR
Nejlepší objektivy vedou k nejlepším snímkům a objektivy 1 NIKKOR jsou výjimečně kvalitní. Dobrý výběr světelných objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností, superteleobjektivů a extrémně širokoúhlých objektivů umožňuje zachytit s vysokou brilancí libovolný motiv. Všechny objektivy jsou optimalizovány pro záznam videosekvencí a všechny disponují kompaktní konstrukcí – význačná výhoda systému Nikon 1 před konkurencí.

Perfektní nástroj pro práci s obrazem: zažijte perfektní vyvážení vysoké rychlosti, kvality obrazu a snadné přenosnosti. Nikon 1 J5 s obrazovým snímačem, který je čtyřikrát větší než obrazové snímače ve většině kompaktních fotoaparátů3, vám poskytne dostatek svobody pro pořízení výrazně kvalitnějších snímků. Velký obrazový snímač s technologií přímého osvětlení fotodiod ve formátu CX zachytí maximální množství světla: všechny pixely perfektně reprodukují obraz pro získání věrných barev a jemných detailů.

Brilantní výsledky za nízké hladiny osvětlení: Nikon 1 J5 s rozsahem citlivostí ISO 160–12 800 poskytuje brilantní snímky v prakticky libovolném osvětlení. Manuální ovládání citlivosti ISO zaručuje úplnou fotografickou svobodu, a k dispozici je rovněž automatická regulace citlivosti ISO pro perfektní výsledky. Pokročilá redukce šumu zajišťuje čistší snímky s lepším rozlišením při vysokých citlivostech ISO.

EXPEED 5A: systém zpracování obrazu Nikon nové generace dosahuje výjimečně brilantních výsledků. Systém EXPEED 5A je srdcem bleskurychlého automatického zaostřování fotoaparátu, inteligentní redukce šumu a brilantních obrazových vlastností. Zvýšená rychlost zpracování dat snadno zvládá množství kreativních režimů fotoaparátu a vysoké snímací frekvence a lehce transformuje ohromná množství dat z obrazového snímače s 20,8 milionu pixelů na výjimečné snímky a videosekvence 4K.2

Rychlá snímací frekvence: díky sériovému snímání s rychlostí vyšší než u digitálních jednookých zrcadlovek neunikne fotoaparátu Nikon 1 J5 žádný objekt. Můžete fotografovat špičkovou snímací frekvencí 20 sn./s při použití kontinuálního zaostřování nebo až 60 sn./s při pevném zaostření před expozicí prvního snímku série. Pro snadný přístup k režimům sériového snímání fotoaparátu stačí jen otočit volič provozních režimů do polohy Sporty. Můžete si zvolit snímací frekvenci, kterou chcete použít, a okamžitě si zobrazit zachycené rychlé akční sekvence ve formě skupin snímků.

Pokročilý hybridní AF: Pokročilý hybridní systém automatického zaostřování Nikon využívá 171 zaostřovacích polí pro rychlé zachycení objektu. Systém podle potřeby okamžitě přepíná mezi 105 zaostřovacími poli s fázovou detekcí a rychlým automatickým zaostřováním s detekcí kontrastu. Automatické zaostřování s fázovou detekcí zachycuje veškeré pohyby výjimečně vysokou rychlostí. Automatické zaostřování s detekcí kontrastu pracuje až do krajů obrazového pole, takže můžete perfektně zaostřit objekty na krajích, a to i za nízké hladiny osvětlení.
Vysoce kvalitní videosekvence: fotoaparát umožňuje zaznamenávat extrémně ostré videosekvence 4K/15p nebo videosekvence Full HD 1 080/60p, které zdvihnou vaše obecenstvo ze židlí.2 Funkce Zpomalený záznam přehrává HD videosekvenci zaznamenanou v průběhu tří sekund frekvencí 120 sn./s po dobu více než 12 sekund a odhalí tak i ty nejrychlejší akce. A chcete-li během filmování pořizovat statické snímky, použijte funkci Automatické pořizování snímků nebo fotografujte manuálně. Funkce Active D-Lighting vyrovnává vysoce kontrastní motivy a poskytuje výsledky s přirozeně vyváženými jasy a stíny. Elektronická redukce vibrací (E-VR) zaručuje vysokou ostrost videosekvencí i při použití dlouhých ohniskových vzdáleností objektivu během filmování.

Kreativní režimy videosekvencí: Zrychlený záznam, Trhaný obraz a 4s videosekvence ve vás probudí opravdového kameramana. Pomocí funkce Zrychlený záznam dodáte energii pouličním scénám, funkce Trhaný obraz propůjčí záznamům vzhled stop-motion animací a funkce 4s videosekvence zvýší expresivitu záznamů.

Časosběrné videosekvence: fotoaparát umožňuje zachytit běh času na působivých časosběrných Full HD videoklipech složených z až 300 snímků. Chcete-li pořizovat časosběrné videosekvence, umístěte fotoaparát Nikon 1 J5 na stativ. Pro získání jedinečných záznamů vašich dobrodružství ve městě si fotoaparát zavěste okolo krku. Přístroj lze nastavit tak, aby každých 5, 10 nebo 30 sekund pořídil snímek.

Vynikající ergonomie: u fotoaparátu Nikon 1 J5 neznamenají kompaktní rozměry omezené možnosti. Čistý a jednoduchý design fotoaparátu včetně perfektního rozmístění voličů zaručuje snadnou dostupnost ovládacích prvků, takže můžete fotografovat, aniž byste spustili oko z fotografovaného objektu. Pomocí voliče provozních režimů můžete snadno přepínat mezi režimy PSAM a Sporty. Pomocí příkazového voliče můžete měnit nastavení, resp. můžete přiřadit často požívaná nastavení tlačítku Fn (funkce).

Výklopný dotykový monitor: 7,5cm (3“) monitor LCD s rychlou odezvou a 1 037 000 pixely umožňuje bezproblémové ovládání fotoaparátu i ve vyklopené poloze. Monitor dovoluje díky možnosti vyklopení v úhlu až 86 ° získat extrémní akční snímky z podhledu a snadno fotografovat z nadhledu. Vyklopením monitoru v úhlu 180 ° směrem nahoru lze pořídit autoportréty, přičemž lze použít nový režim Autoportrét pro změkčení pleti nebo nastavit samospoušť. Jednoduchým klepnutím na monitor s vysokým rozlišením lze zaostřit a exponovat, provádět intuitivní úpravy nastavení fotoaparátu či zobrazovat účinky kreativních funkcí. Dotykové ovládání lze rovněž zakázat.

Technologie NFC a připojení Wi-Fi: sdílení působivých snímků z fotoaparátu Nikon 1 prostřednictvím chytrého zařízení nebylo doposud nikdy snazší. Stačí se jednoduše dotknout fotoaparátem Nikon 1 J5 kompatibilního chytrého zařízení s funkcí NFC (Near Field Communication) – a snímek zobrazený na monitoru LCD fotoaparátu se přenese. Přenos snímků do chytrého zařízení pomocí Wi-Fi je možný stisknutím samostatného tlačítka Wi-Fi na fotoaparátu. Funkci Wi-Fi lze používat rovněž pro dálkové spouštění závěrky fotoaparátu nebo pro tvorbu perfektních kompozic zobrazením náhledu aktuálního záběru objektivu na monitoru tabletu nebo chytrého telefonu.

Živé nastavení: rychlý a intuitivní způsob vylepšení snímků nebo videosekvencí v množství režimů ještě před jejich pořízením. Pro jemné doladění jasu, hloubky ostrosti a kontrastu stačí jen upravovat nastavení ovládacích sloupců zobrazovaných vedle obrazu aktuálního záběru objektivu na monitoru. Kreativní paleta umožňuje aplikovat umělecké filtry ve studiové kvalitě a dosáhnout požadovaného vzhledu jednoduchým otáčením kroužku na dotykovém monitoru. Účinky prováděných změn lze pozorovat na monitoru LCD: uvidíte přesně takový obraz, jaký zachytíte na snímku při stisknutí tlačítka spouště.

Kreativní režim: buďte kreativní a využijte populární efekty pro statické snímky a videosekvence. Vraťte se zpět v čase s pomocí funkce Retro, vytvářejte umělecká díla s funkcí Kontrastní monochromatický efekt, zvyšte účinek snímku s pomocí efektu Pop nebo zachyťte celý motiv v režimu Panoráma. K dispozici je celkem 14 volitelných efektů a pět motivových programů, které automaticky optimalizují nastavení fotoaparátu pro portréty, krajiny a makrosnímky.

Zachycení nejlepšího okamžiku: s funkcemi Inteligentní výběr snímku, Aktivní výběr a Zpomalené zobrazení zachytíte každý magický zlomek sekundy. A zabudovaný fotografický expert fotoaparátu Nikon 1 J5 vám pomůže dosáhnout vynikajících snímků za pomoci funkce Inteligentní výběr snímku. Funkce Aktivní výběr vám umožní vybrat snímky, které chcete uchovat, z až 20 snímků pořízených za méně než jednu sekundu. V režimu Zpomalené zobrazení si můžete vybrat nejlepší snímek ze zpomaleně přehrávané sekvence.

Pohyblivé momentky: zobrazte více z každého okamžiku a vytvořte jedním stisknutím tlačítka snímky, které se budou pohybovat. Funkce Pohyblivé momentky vytváří „živoucí snímky“, které lze snadno sdílet a které začínají 4s zpomaleným videoklipem a končí perfektně zaostřeným statickým snímkem. Pořízené výsledky můžete okamžitě sdílet nebo můžete spustit zdarma dostupný software Nikon ViewNX-Movie Editor a upravovat a kombinovat statické snímky i videosekvence.

Zdarma dostupný software a úložiště: nabízí pokračování tvůrčího procesu po pořízení snímků. Zdarma dostupný software pro práci se snímky Nikon ViewNX-i a software pro videosekvence ViewNX-Movie Editor umožňují snadno importovat, třídit, upravovat a sdílet snímky, videoklipy a pohyblivé momentky. Jako majitelé vybavení Nikon 1 můžete rovněž využívat výhod 20 GB úložného prostoru zdarma na serveru NIKON IMAGE SPACE .

Obsah balení

fotoalaprát 1 J5
Krytka těla BF-N1000
dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL24 (dodávaná s krytkou kontaktů)
nabíječka baterií MH-31 (dodávaná; v zemích nebo regionech, ve kterých je vyžadován, se dodává zásuvkový adaptér; provedení adaptéru závisí na zemi prodeje)
popruh AN-N1000
kabel USB UC-E20
software ViewNX 2

Specifikace

Typ
Digitální fotoaparát s podporou výměnných objektivů

Upevňovací bajonet
Bajonet Nikon 1

Efektivní obrazový úhel
Cca ekvivalent objektivu s 2,7násobnou ohniskovou vzdáleností na kinofilmovém fotoaparátu nebo fotoaparátu formátu FX

Obrazový snímač
Snímač CMOS formátu CX o rozměrech 13,2 mm × 8,8 mm

Celkový počet pixelů
23,01 milionu

Počet efektivních pixelů
20,8 milionu

Velikost obrazu (v pixelech)
Statické snímky pořízené v režimech Auto, P, S, A, M, Sporty, Zachycení nejlepšího okamžiku a všech kreativních režimech kromě režimu Jednoduché panoráma (poměr stran 3 : 2): (L) 5 568 × 3 712, (M) 4 176 × 2 784, (S) 2 784 × 1 856. Statické snímky pořízené v režimu Normální panoráma při horizontálním panorámování fotoaparátem (poměr stran 120 : 23): (L) 4 800 × 920. Statické snímky pořízené v režimu Normální panoráma při vertikálním panorámování fotoaparátem (poměr stran 8 : 25): (L) 1 536 × 4 800. Statické snímky pořízené v režimu Širokoúhlé panoráma při horizontálním panorámování fotoaparátem (poměr stran 240 : 23): (L) 9 600 × 920. Statické snímky pořízené v režimu Širokoúhlé panoráma při vertikálním panorámování fotoaparátem (poměr stran 4 : 25): (L) 1 536 × 9 600. Statické snímky pořízené během záznamu videosekvence (poměr stran 3 : 2): (L) 5 568 × 3 712. Pohyblivé momentky (část se snímkem, poměr stran 16 : 9): 5 568 × 3 136

Ukládání dat – formát souborů
NEF (RAW): 12bitové, komprimované. JPEG: standardní algoritmus JPEG s možností komprese Jemný (cca 1 : 4), normální (cca 1 : 8). NEF (RAW) + JPEG: záznam snímku současně ve formátech NEF (RAW) a JPEG

Systém Picture Control
Předvolby Standardní, Neutrální, Živé, Monochromatické, Portrét a Krajina. Možnost modifikace parametrů zvolené předvolby Picture Control.

Ukládání dat – média
Paměťové karty microSD (micro Secure Digital), microSDHC, microSDXC

Systém souborů
DCF 2.0, Exif 2.3, PictBridge

Provozní režimy
auto; sporty; kreativní režim s následujícími volitelnými možnostmi: pop, retro, kontrastní monochromatický efekt, nostalgický sépiový efekt, HDR, jednoduché panoráma, změkčovací filtr, efekt miniatury, selektivní barva, cross proces, efekt dětského fotoaparátu, filtr typu hvězda, rybí oko, změkčení pleti, noční krajina, noční portrét, krajina, makro a portrét; programová automatika s flexibilním programem, clonová automatika, časová automatika a manuální expoziční režim; zachycení nejlepšího okamžiku (Aktivní výběr, zpomalené zobrazení a Inteligentní výběr snímku); pokročilé videosekvence (HD videosekvence, 4K videosekvence, časosběrné videosekvence, zpomalený záznam, trhaný obraz, zrychlený záznam a 4s videosekvence); Pohyblivé momentky; autoportrét

Typ závěrky
Elektronická závěrka

Časy závěrky
1/16 000 s až 30 s v krocích po 1/3 EV; Bulb (B). Poznámka: Při použití času závěrky Bulb je expozice automaticky ukončena po uplynutí cca 2 minut

Synchronizační čas pro práci s bleskem
Synchronizace s časem závěrky X = 1/60 s a delšími

Snímací režimy
S (jednotlivé snímky), Sériové snímání, Samospoušť, Intervalové snímání

Snímací frekvence
Cca 60 sn./s. Cca 5, 10, 20, 30 nebo 60 sn./s

Samospoušť
2 s, 10 s

Měření expozice
TTL měření expozice pomocí obrazového snímače

Metody měření expozice
Měření Matrix. Integrální měření se zdůrazněným středem: měří kruhovou plošku o průměru 4,5 mm uprostřed obrazu. Bodové měření: měří kruhovou plošku o průměru 2 mm v místě vybraného zaostřovacího pole

Režimy
P programová automatika s flexibilním programem, S clonová automatika, A časová automatika, M manuální expoziční režim, automatická volba motivových programů

Korekce expozice
-3 až +3 EV v krocích po 1/3 EV

Expoziční paměť
Změřená hodnota jasu se uloží do paměti namáčknutím tlačítka spouště do poloviny

Citlivost ISO
ISO 200 až 12 800 v krocích po 1 EV. ISO 160; 6 400 (NR); 12 800 (NR); možnost automatické regulace citlivosti ISO (ISO 160 až 6 400, 160 až 3 200, 160 až 800) (uživatelsky nastavitelná v expozičních režimech P, S, A a M)

Funkce Active D-Lighting
Zapnuto, Vypnuto

Automatické zaostřování
Hybridní automatické zaostřování (automatické zaostřování s fázovou detekcí/automatické zaostřování s detekcí kontrastu); pomocné světlo AF

Zaostřovací režimy
Automatické zaostřování (AF): Automatická volba režimu AF-S/AF-C (AF-A), Nepřetržité zaostřování (AF-F), Jednorázové zaostření (AF-S), Kontinuální zaostřování (AF-C). Manuální zaostřování (MF)

Zaostřovací pole
Jednotlivá zaostřovací pole: 171 zaostřovacích polí; 105 středních zaostřovacích polí podporuje automatické zaostřování s fázovou detekcí. Automatická volba zaostřovacích polí: 41 zaostřovacích polí

Režimy činnosti zaostřovacích polí
Jednotlivá zaostřovací pole, automatická volba zaostřovacích polí, sledování objektu

Blokování zostření
Zaostřenou vzdálenost lze zablokovat namáčknutím tlačítka spouště do poloviny (Jednorázové zaostření)

Vestavěný blesk
Režim Auto a všechny kreativní režimy kromě režimů HDR, jednoduché panoráma, krajina a noční krajina: Blesk fotoaparátu se v případě potřeby automaticky vyklápí do pracovní polohy a odpaluje záblesky. Režimy P, S, A, M a autoportrét: Manuální aktivace

Směrné číslo
Cca 5 (m, ISO 100, 20 °C; při ISO 160 je směrné číslo cca 6,3)

Řízení záblesku
i-TTL řízení záblesku pomocí obrazového snímače

Zábleskové režimy
Automatická aktivace blesku, automatická aktivace blesku + redukce efektu červených očí, doplňkový záblesk, doplňkový záblesk + synchronizace s dlouhými časy, redukce efektu červených očí, redukce efektu červených očí + synchronizace s dlouhými časy, synchronizace na druhou lamelu, synchronizace na druhou lamelu + synchronizace s dlouhými časy, vypnuto

Korekce zábleskové expozice
-3 až +1 EV v krocích po 1/3 EV

Indikace připravenosti k záblesku
Svítí při plném nabití vestavěného blesku

Vyvážení bílé barvy
Automaticky, žárovkové světlo, zářivkové světlo, přímé sluneční světlo, blesk, zataženo, stín, manuální nastavení; možnost jemného vyvážení bílé barvy u všech dostupných předvoleb kromě manuálního nastavení

Videosekvence – měření expozice
TTL měření expozice pomocí obrazového snímače

Videosekvence – metody měření expozice
Měření Matrix. Integrální měření se zdůrazněným středem: měří kruhovou plošku o průměru 4,5 mm uprostřed obrazu. Bodové měření: měří kruhovou plošku o průměru 2 mm v místě vybraného zaostřovacího pole

Videosekvence – velikost obrazu (v pixelech) a snímací frekvence
HD videosekvence (poměr stran 16 : 9). 1 920 × 1 080/60p (59,94 sn./s). 1 920 × 1 080/30p (29,97 sn./s). 1 280 × 720/60p (59,94 sn./s). 1 280 × 720/30p (29,97 sn./s). 4K videosekvence (poměr stran 16 : 9). 3 840 × 2 160/15p (14,99 sn./s). Zpomalené videosekvence. 1 280 × 720/120 sn./s. (poměr stran 16 : 9; přehrávání při 30p/29,97 sn./s). 800 × 296/400 sn./s. (poměr stran 8 : 3; přehrávání při 30p/29,97 sn./s). 400 × 144/1 200 sn./s. (poměr stran 8 : 3; přehrávání při 30p/29,97 sn./s). Časosběrné videosekvence, zrychlený záznam, trhaný obraz a 4s videosekvence (poměr stran 16 : 9). 1 920 × 1 080/30p (29,97 sn./s). Pohyblivé momentky (část s videosekvencí, poměr stran 16 : 9). 1 920 × 1 080/60p (59,94 sn./s) (přehrávání při 24p/23,976 sn./s).

Videosekvence – formát souborů
MOV

Videosekvence – komprese videa
Pokročilé kódování videa H.264/MPEG-4

Videosekvence – formát záznamu zvuku
PCM

Videosekvence – zařízení pro záznam zvuku
Vestavěný stereofonní mikrofon; regulace citlivosti

Monitor
Velikost: 7,5 cm (3˝) úhlopříčka. Počet pixelů: cca 1 037 000 pixelů. Typ: výklopný dotykový monitor TFT LCD s regulací jasu.

Přehrávání
Jednotlivé snímky a náhledy (4, 9 nebo 16 snímků, přehrávání podle kalendáře), zvětšení výřezu snímku, přehrávání sérií snímků ve formě klíčového snímku nebo řady po sobě jdoucích snímků, přehrávání videosekvencí a panoramatických snímků, prezentace, zobrazení histogramů a automatické otáčení snímků

USB
Hi-Speed USB

Výstup HDMI
Konektor HDMI typu D

Standardy Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)
IEEE 802.11b, IEEE 802.11g

Pracovní frekvence Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)
2 412 až 2 462 MHz (kanály 1 až 11)

Dosah Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) (přímý výhled)
Cca 10 m (při absenci rušení; skutečný dosah se může měnit v závislosti na síle signálu a přítomnosti či nepřítomnosti překážek)

Datové toky Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) (skutečné naměřené hodnoty)
54 Mb/s. Maximální logické datové toky podle standardů IEEE. Skutečné hodnoty mohou být odlišné.

Zabezpečení Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)
Autentizace: Otevřený systém, WPA2-PSK

Přístupové protokoly Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)
Infrastruktura

NFC – provoz
NFC Forum – tagy typu 3

Podporované jazyky
Arabština, bengálština, bulharština, čínština (zjednodušená a tradiční), čeština, dánština, nizozemština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, hindština, maďarština, indonéština, italština, japonština, korejština, norština, perština, polština, portugalština (evropská a brazilská), rumunština, ruština, srbština, španělština, švédština, thajština, turečtina, ukrajinština, vietnamština

Baterie
Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL24

Síťový zdroj
Síťový zdroj EH-5b; vyžaduje konektor pro připojení síťového zdroje EP-5F (dostupný samostatně)

Stativový závit
1/4˝ (ISO 1222)

Rozměry (Š × V × H)
Cca 98,3 × 59,7 × 31,5 mm, bez výstupků

Hmotnost
Cca 265 g včetně baterie a paměťové karty, ale bez krytky těla; cca 231 g, pouze tělo fotoaparátu

Provozní podmínky – teplota
Teplota 0 °C až 40 °C

Provozní podmínky – vlhkost
Vlhkost pod 85 % (bez kondenzace)

Výrobce Nikon
Sada S jedním objektivem
Efektivní rozlišení
Informace o parametru Efektivní rozlišení
20.8 Mpix
Úhlopříčka displeje
Informace o parametru Úhlopříčka displeje
3 palce
Full HD video
Informace o parametru Full HD video
Ano
NFC
Informace o parametru NFC
NFC (Near
Optický stabilizátor
Informace o parametru Optický stabilizátor
Ano
4K video
Informace o parametru 4K video
Ano
Dotykový displej Ano
Wi-Fi
Informace o parametru Wi-Fi
Ano
Rozlišení displeje
Informace o parametru Rozlišení displeje
1037 kpix
Napájení
Informace o parametru Napájení
Akumulátor

Nikon 1 J5 + 10-30 mm VR - recenze

Nikon 1 J5 | PruvodceNakupem.cz

PruvodceNakupem.cz
04.05.2016 - 17:46:26

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Nikon 1 J5 + 10-30 mm VR užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Digitální kompaktní nebo Digitální zrcadlovky.

Nejlevnější Nikon 1 J5 + 10-30 mm VR akční ceny - Levné Nikon 1 J5 + 10-30 mm VR

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Nikon 1 J5 + 10-30 mm VR stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Nikon 1 J5 + 10-30 mm VR najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Kompakty s výměnným objektivem.