Sony Alpha 6400 + 16-50mm

Cena:

od 29 990 Kč do 31 490 Kč

Hlídat lepší cenu

Popis produktu Sony Alpha 6400 + 16-50mm: Digitální bezzrcadlovka Sony Alpha 6400 s 24Mpx CMOS APS-C snímačem, novým zpracováním obrazu BIONZ X a hlavně špičkovým autofokusem během 0,02 sekund s 425 body automatického ostření a fázovou de...  Více informací

Seřadit podle: nejnižší ceny dostupnosti

Všechny obchody

     
Pokud máte zkušenost s obchodem FotoŠkoda, budeme rádi za Vaše hodnocení:
     
Popřípadě můžete přidat komentář, který by Vaši zkušenost s eshopem FotoŠkoda popsal.
Doprava zdarma
14. 12. 2020
Do obchodu
     
Pokud máte zkušenost s obchodem T.S.BOHEMIA, budeme rádi za Vaše hodnocení:
     
Popřípadě můžete přidat komentář, který by Vaši zkušenost s eshopem T.S.BOHEMIA popsal.
Doprava zdarma
Do 10 dnů
Do obchodu

Sony Alpha 6400 + 16-50mm - popis

Digitální bezzrcadlovka Sony Alpha 6400 s 24Mpx CMOS APS-C snímačem, novým zpracováním obrazu BIONZ X a hlavně špičkovým autofokusem během 0,02 sekund s 425 body automatického ostření a fázovou detekcí s důrazem na Eye AF představuje revoluci v otázce rychlosti automatického ostření a celkové kvality snímků. Dokáže úžasně fotit i natáčet video ve 4K lepší, než zvládá konkurence díky několikanásobnému počtu zachycených informací. V kombinaci se stále kompaktními rozměry podává až neuvěřitelné výkony, takže se stává volbou číslo jedna pro každého, kdo chce mít vzpomínky zaznamenané v nejvyšší kvalitě a přitom nemá prostor či chuť tahat s sebou těžkou a neskladnou zrcadlovku.


Pořídit nádherné fotografie a videa vám pomůže i OLED hledáček a vysoce kvalitní výklopný dotykový displej. O to, aby vám neunikl už žádný důležitý moment, se zase postará souvislé fotografování rychlostí až 11 sn/s, zatímco s postprodukcí si vyhrajete díky 14bitovému RAW výstupu i neskutečně bohaté paletě funkcí, z nichž budou nadšení i nejnáročnější fotografové a filmaři.


Dokonalejší algoritmus automatického ostření
Fotoaparát dostal ještě propracovanější algoritmus automatického ostření, takže dokonale přesné automatické ostření nabídne i ve tmavém prostředí. V režimu AF-S je dolní limit jasu pro automatické zaostřování snížen dokonce na EV-2.


Automatické zaostřování v režimu zvětšeného zaostření
Když potřebujete ostřit na detailní záběry, například u točení makrozáběrů, můžete si zobrazit zvětšený náhled celkové zaostřované oblasti a jen už jemně doladit bod zaostření pomocí hledáčku či displeje.


Funkce peaking
Funkce pro zvýraznění hran je výhodou u manuálního ostření, když přináší možnost zvýraznění nejvíce zaostřené části celé oblasti snímku. Novinkou je také rozšíření barevného zvýraznění zaostření (doposud červená, žlutá a bílá) o modrou pro viditelnější zvýraznění oblastí zaostření u makra a portrétů.


Sledování v reálném čase
Pro ještě přesnější sledování rychle se pohybujících objektů je zde upgradovaná funkce automatického sledování pohybu objektů za pomocí nového algoritmu, jenž pro udržení objektů v záběru sleduje barvy, strukturu (jasu), vzdálenosti objektů (hloubku) i informace o obličejích/očích.


Automatické zaostření na oči v reálném čase
Automatické zaostření na oči v reálném čase vyhledá ihned po stisknutí spouště do poloviny oči snímaných objektů a zaostří na ně. Nastavit lze levé oko, pravé oko i automatický výběr a v režimu AF-C dojde ke stabilnímu ostření i tehdy, když je zakryta část obličeje, je v protisvětle nebo se osoba dívá směrem dolů.


Souvislé fotografování rychlostí až 11 sn/s
Souvislé fotografování rychlostí až 11 sn/s (při prohlížení až následně) nebo 8 sn/s (s tichou závěrkou) a 8 sn/s (v režimu živého náhledu) vám umožní naprosto pokrýt každou akci. S minimalizací prodlevy displeje a s možností skupinového zobrazení můžete získat až 116 snímků ve formátu JPEG (Standard).


Zpracování obrazu BIONZ X
Obrazový procesor BIONZ X nové generace spolupracuje s 24,2megapixelovým CMOS Exmor senzorem ve formátu APS-C. Přináší špičkovou citlivost a minimální šum, aby byly všechny snímky ve vysokém rozlišení a detailní jako nikdy dříve.


ISO až 102 400
Sony u tohoto modelu zvýšilo ISO až na 32 000 (s rozšířením na ISO 102 400 u fotografií) a také vylepšilo algoritmy pro zpracování obrazu, technologii reprodukce detailů a redukci šumu s rozdělením na oblasti. Získáte tak snímky s realističtější strukturou, bohatší porcí detailů i přirozenějšími barvami.


Poměr stran 1:1
Nově se na výběr nabízí poměr stran 1:1 (kromě standardních 3:2 a 16:9), jenž je hojně využívaný sociálními sítěmi, abyste nemuseli fotografie ořezávat.


14bitový RAW výstup
Při fotografování do RAW jsou 14bitové digitální signály převáděny z analogových snímačů obrazu a načteny do vstupních čipů s technologií LSI a procesoru BIONZ X. Tam dochází k jejich zpracování s hloubkou 16 bitů a následnému převedení zpět na 14bitový obrazový výstup formátu RAW. Fotoaparát tak dosahuje plynulejší a přirozenější gradace odstínů.


4K ve formátu XAVC S
Natáčení do 4K ve formátu Super 35 mm při čtení plného počtu pixelů bez technologie pixel binning je garancí převzorkování s cca 2,4× informací oproti standardnímu formátu 4K (QFHD: 3840×2160), čímž se rovná počtem informací 6K! Dostanete tak výrazně realističtější obraz s větší hloubkou. Filmy ve špičkové kvalitě získáte i díky vysokému datovému toku (max. 100 Mb/s) formátu XAVC S v kombinaci s podporou HLG.


Hybridní automatické ostření
Při natáčení 4K filmů oceníte také hybridní automatické ostření přinášející ještě vyšší rychlost, přesnost a výkon. Dle scény lze přitom pracovat s citlivostí ostření – volit stabilitu nebo rychlé přeostřování. Touch Tracking (Dotykové sledování) je navíc funkce umožňující pracovat s ostřením objektů dotykem na displej.


Nastavení S-Gamut/S-Log
S-Log je nastavení, díky němuž si můžete pokročile pohrát s gradací barev během postprodukce. Křivky gamma S-Log3 a S-Log2 podporují široký dynamický rozsah (až 1 300 %) kvůli možnosti minimalizace přeexponování světel a tmavých stínů bez kresby. Nastavení gamma S-Log3 kromě jiného přináší dynamický rozsah 14 EV.


Zpomalený a zrychlený záznam až se 120 sn/s
Fotoaparát umožňuje natáčet zpomalené (až 5×) a zrychlené (až 60×) ve Full HD, aniž by bylo nutné k zobrazení takto pořízených záběrů další zpracování v PC.


Profesionální zvuk
Fotoaparát má konektor, do nějž je možné připojit externí mikrofony. Nabízí se i linkový vstup přes konektory XLR prostřednictvím samostatně prodávané sady adaptéru XLR, načež lze realizovat propojení s profesionálními mikrofony.


Intervalové snímání pro časosběrné filmy
Fotoaparát nabízí souvislé fotografování s intervalem volitelným mezi 1 až 60 vteřinami. Pořízené snímky pak lze v PC zkombinovat do časosběrného filmu prostřednictvím aplikace Viewer ze sady počítačových aplikací Imaging Edge. Už na displeji fotoaparátu si přitom lze prohlédnout, jak by mohl výsledný film vypadat.


Výklopné LCD s dotykovým ovládáním
Zobrazovačem je v případě tohoto fotoaparát LCD panel o vysokém rozlišení 921 tisíc bodů a úhlopříčce 3 palce. Umožňuje vyklopení nahoru až o 180° pro snadnější natáčení autoportrétů a vlogů. Má dotykové ovládání, k němuž se pojí různé funkce, jako je zaostření dotykem, dotyková závěrka nebo dotykové sledování.


OLED hledáček
K dokonalým fotografiím vám napomůže i vysoce kontrastní hledáček XGA OLED Tru-Finder s vysokým rozlišením, který vyobrazí jemné detaily i v tmavých oblastech. Přináší přesné barvy a plynulé zobrazení rychlostí 60/120 snímků za vteřinu. Pro displej i hledáček se přitom nabízí nastavení kvality Standard (Standardní) a High (Vysoké).


Intuitivnější ovládání
Jakoukoli z 89 funkcí lze přiřadit kterémukoli z osmi tlačítek a ovládacích prvků fotoaparátu, stejně tak díky utilitě My Dial (Můj ovladač) můžete přiřadit oblíbené funkce ovladači a ovládacímu kolečku. Výsledkem je maximální přizpůsobení fotoaparátu vašim nárokům, čemuž napomáhá i My Menu (Moje nabídka) pro přiřazení až 30 položek nabídky.


Snadnější nastavení vyvážení bílé
Automatické vyvážení bílé je nyní možné zablokovat a odblokovat, abyste získali konzistentnější barevné odstíny při použití více světelných zdrojů. Sony zjednodušilo nastavení vyvážení bílé pro snadné nastavení priority automatického vyvážení bílé při snímání pod žárovkovým osvětlením, a to teplejší podání Atmosphere Priority (Priorita atmosféry), nebo White Priority (Priorita bílé).


Všestrannější blesk
U fotografování s kompatibilními bezdrátovými blesky lze volit synchronizaci na druhou/první lamelu pro bohatší možnosti osvětlování.


Ochraňte fotografie před vymazáním
Už se vám nestane, že byste nechtěně vymazali fotografii, kterou jste chtěli uchovat. Postarají se o to funkce dostupné prostřednictvím předem přiřazených vlastních tlačítek.


Dálkové ovládání
Váš mobilní telefon může po jediném dotyku posloužit jako hledáček i dálkové ovládání. Lze tak také snadno přenášet fotografie a videa nebo načíst data o poloze. To vše pomocí připojení přes Bluetooth.


Aplikace Imaging Edge
Ještě vylepšit pořízené snímky vám umožní počítačový program Imaging Edge. Například volba „Remote“ umožní ovládat a sledovat snímání živě na obrazovce počítače, zatímco funkce „Viewer“ usnadní prohlížení, hodnocení a výběr rozsáhlých knihoven pořízených snímků. Za pomocí funkce „Edit“ je dostupná pro vyvolání dat ve formátu RAW.


Kompatibilní s iMovie a Final Cut Pro X
Fotoaparát je 100% kompatibilní s oblíbenými aplikacemi Final Cut Pro X a iMovie.
Lehký, kompaktní a odolně zkonstruovaný fotoaparát Alpha 6400 je napěchovaný působivými schopnostmi a funkcemi. Díky mimořádně rychlému automatickému ostření a velmi přesnému sledování objektů je ideální k zachycování rychlých akcí. Široký rozsah citlivosti a úžasná kvalita obrazu jej předurčuje k zachycení prakticky libovolné fotografické situace, s jakou se můžete setkat, ať už při pořizování fotografií nebo natáčení filmů.

Hlavní funkce:

Rychlé automatické zaostřování 0,02 s se 425 body automatického ostření s fázovou detekcí
Sledování v reálném čase a automatické zaostření na oči v reálném čase k detekci a udržení zaostření pohybujících se objektů
24,2 Mpx snímač Exmor CMOS s vynikající citlivostí na světlo
Záznam videa ve vysokém rozlišení 4K jako základ pro filmaře, kteří to s natáčením myslí vážně
Dotykový displej LCD výklopný o 180° pro snadnější pořizování autoportrétů a snímků z podhledu

Dostaňte ze života co nejvíce.
Navzdory kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti nabízí výkonný fotoaparát Alpha 6400 mnoho funkcí, které byste očekávali u modelu Full­Frame. Ať pořizujete fotografie či záznamy, vytváříte kompozice, nebo selfie snímky, můžete si užit krásné fotografie, o které se budete chtít podělit, až už jste kdekoli.

Inovace ve službách vaší kreativity
Popusťte uzdu svému tvůrčímu potenciálu díky vysokému výkonu a pokročilým funkcím, jako je automatické zaostření na oči v reálném čase pomocí umělé inteligence; nové, vysoce přesné sledování v reálném čase nebo rychlé souvislé snímání a záznam videa v rozlišení 4K HDR (HLG).

Spolehlivé automatické ostření pro fantastické akční snímky
Inovativní automatické ostření fotoaparátu rychle a spolehlivě rozpozná pozici objektu, následně sleduje jeho pohyb a zachovává jeho přesné zaostření.

425 bodů automatického ostření s fázovou detekcí
Hustě rozeseté body ostření pokrývají přibližně 84 % plochy obrazu a napomáhají k zachycení objektu.

Souvislé fotografování se sledováním AF/AE až 11 sn./s
Díky internímu zpracování a vyrovnávací paměti vám už nic neunikne. Pořizujte snímky rychlostí až 11 sn./s s pozdějším náhledem, nebo rychlostí 8 sn./s s živým náhledem a minimální prodlevou displeje. Pořiďte při jednom souvislém fotografování až 116 snímků ve formátu JPEG (Standard) nebo 46 snímků ve formátu RAW.

Tiché souvislé fotografování rychlostí až 8 sn./s
Když si fotografování žádá klid, například při vystoupení, tiché snímání bez zvuku závěrky umožňuje snímat rychlostí až 8 sn./s se sledováním AF/AE, a to i v režimu AF-C, s automatickým zaostřením na oči v reálném čase nebo se sledováním v reálném čase, které fotografování přináší nové možnosti.

Chytré sledování objektu
Nově použitá technologie rozpoznání objektu pomocí umělé inteligence dokáže prostřednictvím zpracovávání obrovského množství dat rozpoznat a sledovat i rychle se pohybující objekty.

Vychutnejte si překrásné a pozoruhodně detailní snímky
Díky velkému snímači a nejnovějšímu obrazovému procesoru můžete fotografovat cokoli, na co v každodenním životě narazíte, s ostrým a čistým obrazem a přirozenými barvami – dokonce i za zhoršených světelných podmínek.

Čistý obraz i při tlumeném světle
Vylepšené potlačení šumu znamená kvalitnější obraz i za slabého osvětlení, které vyžaduje fotografování s vysokou citlivostí. Nativní citlivost ISO byla zvýšena na maximum ISO 32000 (s rozšířenou citlivostí ISO s maximální hodnotou ISO 102400 u fotografií). Redukce šumu je obzvláště účinná při často používaném středním až vysokém nastavení citlivosti.

Displej LCD s vysokým rozlišením a užitečnými dotykovými funkcemi
3palcový displej LCD výklopný o 180 stupňů toho zvládne víc než jen zobrazit scénu před vámi – nabízí rychlé použití mnoha funkcí fotoaparátu a celou řadu intuitivních dotykových ovládání.

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

SNÍMAČ
TYP SNÍMAČE
Snímač CMOS Exmor® typu APS-C (23,5 x 15,6 mm)
POČET PIXELŮ (EFEKTIVNÍCH)
24,2 Mpx
POČET PIXELŮ (CELKEM)
25 Mpx
POMĚR STRAN SNÍMAČE OBRAZU
3:2
SYSTÉM PROTI PRACHU
Ochranný povrch na optickém filtru a ultrazvukový vibrační mechanismus

ZÁZNAM FOTOGRAFIE
FORMÁT ZÁZNAMU
Kompatibilní s formátem JPEG (DCF verze 2.0, Exif verze 2.3.1, MPF Baseline), RAW (formát Sony ARW 2.3)
VELIKOST SNÍMKU (PIXELY), 3:2
L: 6000 x 4000 (24 MP), M: 4240 x 2832 (12 MP), S: 3008 x 2000 (6,0 MP)
VELIKOST SNÍMKU (PIXELY), 16:9
L: 6000 x 3376 (20 MP), M: 4240 x 2400 (10 MP), S: 3008 x 1688 (5,1 MP)
VELIKOST SNÍMKU (PIXELY), [1:1]
L: 4000 x 4000 (16 MP), M: 2832 x 2832 (8,0 MP), S: 2000 x 2000 (4,0 MP)
VEL. SNÍMKU (PIX.), PANORAM. ZÁBĚR
Širokoúhlý: na šířku 12 416 x 1856 (23 MP), na výšku 5536 x 2160 (12 MP), standardní: na šířku 8192 x 1856 (15 MP), na výšku 3872 x 2160 (8,4 MP)
REŽIMY KVALITY SNÍMKU
RAW, RAW a JPEG (Extra fine, Fine, Standard), JPEG (Extra fine, Fine, Standard)
OBRAZOVÉ EFEKTY
13 typů: Posterizace (barevně), Posterizace (černobíle), Barvy v tónech popu, Retro, Částečná dekolorizace (R/G/B/Y), Monochromatický s vysokým kontrastem, Efekt fotoaparátu pro děti (Normální/Chladný/Teplý/Zelený/Purpurový), Měkký efekt high-key, Měkké zaostření (Vysoké / Střední / Nízké), HDR malba (Vysoká / Střední / Nízká), Sytý monochromatický záběr, Miniatura (Automaticky / Horní / Střední (horizontálně) / Dolní / Pravá / Střední (vertikálně) / Levá), Akvarel, Ilustrace (Vysoká / Střední / Nízká)
KREATIVNÍ STYL
Standardní, Živé, Neutrální, Jasné, Hluboké, Světlo, Portrét, Krajina, Západ slunce, Noční scéna, Podzimní listí, Černobílá, Sépie, Style Box (1 až 6), (Kontrast (–3 až +3 kroky), Sytost (–3 až +3 kroky), Ostrost (–3 až +3 kroky))
OBRAZOVÝ PROFIL
Ano (vypnuto / PP1–PP10), parametry: Úroveň černé, gamma (film, fotografie, Cine1-4, ITU709, ITU709 [800 %], S-Log2, S-Log3, HLG, HLG1-3), černé gamma, funkce Knee, režim barev, sytost, fáze barev, hloubka barev, detail, kopírování, resetování
FUNKCE DYNAMICKÉHO ROZSAHU
Vypnuto, Optimalizátor dynamického rozsahu (automatický/úroveň (1–5); Automatický vysoký dynamický rozsah (Rozdíl automatické expozice, Úroveň rozdílu expozice (1,0 až 6,0 EV, v krocích po 1,0 EV))
BAREVNÝ PROSTOR
Standard sRGB (s paletou barev sYCC) a standard Adobe® RGB kompatibilní s technologií barev TRILUMINOS
14BIT RAW
Ano

Obecné informace
Typ fotoaparátu kompakt s výměnným objektivem
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Materiál těla kov
Snímací čip
Rozlišení (foto) 24,2
Formát snímač APS-C
Druh snímače CMOS
Velikost snímače (CSC) 23,5 × 15,6 mm
Formát záznamu foto JPEG, RAW
Min. citlivost (ISO) 100
Max. citlivost (ISO) 32000
Objektiv
Bajonet Sony E
Počet objektivů v setu 1
Stabilizace objektivu Ano
Stabilizace snímače Ano
Elektronická stabilizace Ano
Min. ohnisková vzdálenost 16 mm
Max. ohnisková vzdálenost 50 mm
Světelnost objektivu 3.5 – 5.6 f/
Sluneční clona v balení Ne
Nejmenší vzdálenost ostření 25 cm
Režimy a funkce
Interní blesk Ano
Externí blesk Ano
Detekce obličeje Ano
Kreativní režimy Ano
Zaostřování a měření scény
Vyvážení bílé s výběrem světelného zdroje
Nejkratší čas expozice 1/4000 s
Displej a hledáček
Typ hledáčku elektronický
Zorné pole hledáčku 100 %
Rozlišení hledáčku 2359296 pix
Velikost LCD 7.5 cm
Rozlišení LCD 921600 pix
Polohovatelný displej Ano
Dotykový displej ano
Paměť
Podpora paměťových karet Ano
Rozhraní
Konektory USB konektor, HDMI (mini)
Wi-Fi Ano
Propojení Bluetooth Ano
NFC Ano
Podpora přímého tisku Ano
GPS Ne
Záznam videa
Max.rozliš.videa 4K (3840x2160) pix
Hodnota fps 30
Formát záznamu videa MPEG, AVCHD
Další parametry
Vodotěsnost Ne
Typ baterií Li-Ion akumulátor
Barva černá
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 12.0 cm
Výška výrobku 6.9 cm
Hloubka výrobku 5.9 cm
Hmotnost výrobku 0.4 kg

Výrobce SONY
Sada S jedním objektivem
Efektivní rozlišení
Informace o parametru Efektivní rozlišení
24.2 Mpix
Optický stabilizátor
Informace o parametru Optický stabilizátor
Ano
Typ Snímače CMOS
4K video
Informace o parametru 4K video
Ano
NFC
Informace o parametru NFC
Ano
Dotykový displej Ano
GPS
Informace o parametru GPS
Ne
Wi-Fi
Informace o parametru Wi-Fi
Ano
Velikost snímače
Informace o parametru Velikost snímače
23.5 x 15.6 mm
Úhlopříčka displeje
Informace o parametru Úhlopříčka displeje
3 palce
Full HD video
Informace o parametru Full HD video
Ano
Rozlišení displeje
Informace o parametru Rozlišení displeje
921.6 kpix
Napájení
Informace o parametru Napájení
Akumulátor

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Sony Alpha 6400 + 16-50mm užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Digitální kompaktní nebo Digitální zrcadlovky.